Amber Reynolds czasem kłamie, a Ty?

"Niektórzy ludzie stają się duchami, jeszcze zanim umrą." 

Tytuł: Czasem Kłamię
Autor: Alice Feeney
Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 23 października 2017
Kategoria: thriller/sensacja/kryminał


O Amber Reynolds powinniście wiedzieć trzy rzeczy:
1. Jest w śpiączce.
2. Jej mąż już jej nie kocha.
3. Czasem kłamie... 

"Czasem" w odniesieniu do tej książki to zdecydowanie nieadekwatne słowo. Z biegiem akcji mam wrażenie, że życie głównej bohaterki stoi na cienkim fundamencie zbudowanym z kłamstw. Jest on tak niestabilny, że w każdej chwili może runąć i zniszczyć wszystko. Przez to, że powieść jest przepełniona zwrotami akcji, których wcale się nie spodziewamy. Niestety momentalnie wszystko wydaje się abstrakcyjne i zbyt pogmatwane, przez co wielokrotnie odkładałam książkę. Zwykle książki takiej długości czytam dwa dni, tutaj zajęło mi to prawie dwa tygodnie. Były dni, kiedy czytałam po 20 stron i takie, kiedy nawet nie zdjęłam jej z półki. Chcąc zdążyć przeczytać książkę przed jej oficjalną premierą przekonałam się do przeczytania ostatnich kilku rozdziałów w jeden dzień. Końcówkę czytało się dużo łatwiej i przyjemniej. 

Główna bohaterka to młoda kobieta, która pod wpływem wypadku znalazła się w szpitalu. Jej ciało znajduje się w śpiączce, a jej podświadomość postanowiła się obudzić. Znajduje się w pewnego rodzaju stanie zawieszenia, mogąc słyszeć lekarzy przebywających w jej pokoju, czuć dotyk pielęgniarek, ale nie potrafiąc się poruszyć, dać znaku, że słyszy. 

Książka pisana jest w trzech różnych czasach: teraz, wtedy i przedtem. 
Teraz mówi o tym, co czuje i co wie Amber, będąc w śpiączce. 
Wcześniej to czas na krótko przed wypadkiem.
Przedtem to wpisy w pamiętnika sprzed bardzo wielu lat.

Reynolds to nietypowa bohaterka, początkowo może wzbudzać naszą litość i sympatię, lecz jak się okazuje, jej początkowy obraz jest kłamstwem, jak prawie wszystko w tej książce. Niczego i nikogo nie wolno tutaj brać za pewnik. Amber Reynolds czasem kłamie, a Ty?Za możliwość przedpremierowego przeczytania książki dziękuję WYDAWNICTWU W.A.B. !

Komentarze

 1. Dla mnie ta książka jest absolutnie genialna <3 Jedna z najlepszych przeczytanych w życiu. Autorka wspaniale rozłożyła akcję i dawkowała nam informacje, nie szczędząc też emocji. Myślę, że gdybyś czytała ją większymi partiami, lepiej byś się zagłębiła w akcję i życie bohaterki :)

  Pozdrawiam,
  Klaudia
  www.claudiaaareads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Tobie się podobała! Może spróbuje podejść do niej jeszcze raz. ;)
   Pozdrawiam,
   Kati ♥

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty